Cena aparatu ortodontycznego

Wiele osób waha się przed leczeniem – odstrasza je cena aparatu ortodontycznego. Cena aparatu ortodontycznego to wypadkowa wizyt, jakości materiałów, z których wykonano aparat oraz długości leczenia.

Ta cena aparatu ortodontycznego często powstrzymuje przed decyzją skorzystania z możliwości, jakie daje. Koszt całej kuracji rozkłada się jednak w czasie leczenia, a jedynie kwotę założenia aparatu ponosi się na początku.

Cena

Zazwyczaj cena aparatu ortodontycznego to od około 2 000 zł do 3 500 zł za jedną szczękę. Przy rozwiązaniach najnowocześniejszej ortodoncji, która daje pacjentom niespotykane dotąd możliwości takie jak dyskrecję i brak widoczności aparatu, ceny wahają się od 7 500 zł do 20 000 zł. Cena tradycyjnego aparatu ortodontycznego zależy też od tego, jakie zamki wybierzemy – metalowe są najtańsze, najdroższe to te najmniej widoczne. Cena zależy jeszcze od tego, jak często odbywają się wizyty. Zazwyczaj co miesiąc i kosztują od około 100 zł. Mniej kosztuje aparat ortodontyczny ruchomy dla dzieci. Cena takiego aparatu ortodontycznego to około 500 zł. Aparat ortodontyczny to wybór komfortu, dlatego nie oszczędzaj na nim. Cena aparatu ortodontycznego zwróci się, kiedy spojrzysz w lustro i zobaczysz swój piękny uśmiech.

Rodzaje aparatu ortodontycznego

Dostępne są dwa główne rodzaje aparatu ortodontycznego – stałe i ruchome. Jego wybór zależy od wielu czynników, m.in. od Twojego wieku, stanu uzębienia, stawów żuchwowo-skroniowych, higieny którą stosujesz na co dzień. Założenie aparatu ma nie tylko na celu poprawę wyglądu i zdrowia zębów, ale też zapewnia komfort w jamie ustnej, redukuje niektóre wady wymowy oraz poprawia uśmiech, a przez to samopoczucie. O tym, jakie rodzaje aparatu ortodontycznego będą dla Ciebie najlepsze, zdecyduje ortodonta. Aparat ortodontyczny ruchomy polecany jest dla dzieci i młodzieży. Ma tę zaletę, że można go zdjąć z zębów np. przed ważnym spotkaniem. Dla dorosłych dostępne są ruchome aparaty firmy Invisalign, która korzysta z technologii przeźroczystych nakładek na zęby, dając poczucie dyskrecji.

Dodaj komentarz