Dla kogo aparat ortodontyczny?

Masz piękne, równe i zdrowe zęby? Jeśli tak jest, to gratulujemy, bo to szczęście i rzadkość. Ale jeśli Twoje zęby wymagają delikatnej korekty lub wyrównania, to jest na to prosty i nowoczesny sposób.

Aparat ortodontyczny – to cudowne narzędzie, które sprawi, że Twój uśmiech będzie jeszcze piękniejszy. Od jego czasów aparat na zęby jednak znacznie się zmienił. Dziś lecząc nim wady zgryzu, zwiększasz szansę, że całe Twoje ciało będzie zdrowsze. Dowiedz się więcej, poznaj rodzaje aparatu ortodontycznego  i polub aparat na zęby! Niech hasło ortodonta Katowice stanie się dla Ciebie przyjazne.

Kto i kiedy może założyć aparat na zęby?

Aparat ortodontyczny może założyć każdy, u kogo ortodonta stwierdzi wadę zgryzu. Są różne rodzaje aparatu ortodontycznego. Stały aparat ortodontyczny można założyć także dziecku, które ma jeszcze mleczne zęby. Nie należy też przedwcześnie usuwać mlecznych zębów, ponieważ to może skutkować skrzywieniem zębów stałych. Aparat na zęby można założyć niemal w każdym wieku. Jednak leczenie daje najlepsze efekty, jeżeli stały aparat na zęby założy się pomiędzy 7 a 29 rokiem życia. Leczenie możliwe jest także u pacjentów starszych, część efektów będzie jednak trudniejsza do osiągnięcia. Dlatego – nie zwlekaj, aparat ortodontyczny czeka! Dwa rodzaje aparatu ortodontycznego dają Ci wybór: stały aparat na zęby lub ruchomy aparat ortodontyczny (polecany jest młodszym pacjentom do 12 rokiem życia).

Nie bój się pierwszej wizyty

Podczas pierwszej konsultacji ortodonta obejrzy dokładnie Twoje zęby i określi wadę zgryzu. Potrzebne będzierentgenowskie zdjęcie cefalometryczne. Po dokładnym badaniu lekarz przedstawia pacjentowi plan leczenia, orientacyjny czas trwania i koszty. Cena aparatu ortodontycznego będzie zależna od długości leczenia oraz wybranego aparatu – dostępne są różne rodzaje aparatu ortodontycznego.

Dodaj komentarz