Dlaczego należy prostować zęby?

Jeszcze kilka lat temu, pacjenci głównie decydowali się na leczenie ortodontyczne z powodów estetycznych a nie zdrowotnych. Na szczęście z roku na rok świadomość pacjentów wzrasta.

Proste zęby i prawidłowy zgryz są mniej narażone na próchnicę (zdecydowanie łatwiej je czyścić) i a choroby przyzębia (stany zapalne lub ropnie dziąseł), dlatego mogą nam dłużej służyć. Źle ustawione zęby dużo szybciej się ścierają co pogłębia wadę zgryzu. Często przez to dochodzi do zwyrodnieniowych chorób stawów skroniowo-żuchwowych. Czy ma sens zakładanie aparatów ortodontycznych u dorosłych pacjentów? Oczywiście!

W każdym wieku!

Niegdyś aparat był powodem wstydu, w tej chwili to bardzo modny gadżet. Korekcie wady zgryzu może poddać się każdy, bez względu na wiek. U osób dorosłych trwa to nieco dłużej, głównie przez proces prawidłowego ustawiania zgryzu. Niezbędna jest przebudowa kości, która u dojrzałych osób przebiega wolniej. Leczenie ortodontyczne u dorosłego poza korektą estetyki zębów i twarzy często wykonywane jest w celu umożliwienia dalszych działań stomatologa. Do takich procedur zaliczyć można m.in. odtworzenie miejsca po utraconym zębie, pionizację nachylonego zęba umożliwiające wykonanie implantu lub mostu, czy zamknięcie luki po usuniętym zębie. Stomatologia dziecięca jest jedną z tych propozycji, które bez wątpienia warto rozważyć. Decydując się na jedną z tych propozycji, jakie dają nam ortodonci dziecięcy możemy być pewni, że będzie to dla nas strzałem w dziesiątkę. Są to kwestie, które w żaden sposób nie mogą zostać pominięte ani przez moment.

Korzyści

Pamiętaj o korzyściach wynikających z założenia aparatu dla dziecka. Są to sprawy, które mogą okazać się dla nas kluczowe w podejmowaniu dobrej decyzji. Wiele ciekawych informacji znajdziemy na stronach, na których to dana tematyka jest realizowana. Przekonaj się, jak wiele możesz w ten sposób zyskać. Wiele ciekawych informacji w temacie możemy zaczerpnąć ze stron internetowych, na których to dana tematyka jest realizowana. Przekonaj się, co dobrego zostało dla Ciebie przygotowane.

Dodaj komentarz