Dlaczego warto założyć stronę www dla restauracji?

Już od dawna krąży w naszym kraju powiedzenie: „firma, która nie ma strony www nie istnieje”. Liczba firm, które nie mają stron internetowych jest więc obecnie niewielka. Także lokale gastronomiczne takie strony mają. Jaki powinien być wygląd dobrej strony internetowej restauracji?

Strona www może sprawić, że naszą restaurację zacznie odwiedzać większa liczba gości. Ale na stronie muszą znaleźć się informacje ważne dla potencjalnych gości. Jakie z nich są dla gości restauracji najważniejsze?

Wchodząc na stronę internetową restauracji, klienci szukają informacji, które są dla nich ważne. Stąd też na stronie muszą się znaleźć:

  • dane kontaktowe: dokładny adres i numer telefonu;

  • menu: na stronie zamieszczamy pełne menu, czyli opisujemy dania i podajemy ich cenę.

Strona internetowa restauracji musi być dostosowana na przeglądania nie tylko na ekranie monitora stacjonarnego komputera, ale także na urządzeniach mobilnych: na tabletach i smartfonach. Wygląd strony powinien nawiązywać do charakteru, jaki ma nasza restauracja. Już sam wygląd strony ma zachęcić do odwiedzenia restauracji. Strona powinna być łatwa w nawigacji i przejrzysta. Pamiętajmy, że stronę musimy uaktualniać, każdorazowa zmiana menu w restauracji powinna znaleźć odbicie także na stronie www.

Stronę internetową restauracji możemy zbudować sami posługując się gotowymi szablonami, które można znaleźć w sieci. Możemy też zamówić ją w profesjonalnej firmie zajmującej się tworzeniem stron internetowych. Niezależnie od tego, jaką opcję wybierzemy na stronie powinny znaleźć się ważne zakładki. Do najważniejszych zakładek z punktu widzenia przyszłych klientów restauracji należą:

  • O nas;

  • Menu;

  • Kontakt;

  • Galeria;

  • Aktualności.

Bardzo dobrym rozwiązaniem jest dodanie zakładki: „Jak do nas dojechać”. Tutaj przyda się dokładna mapka. Decydując się na zakładkę „Galeria” pamiętajmy, że jemy oczami. A więc zdjęcia muszą być wysokiej jakości, najlepiej, jeśli wykonana je fotografik, którego specjalnością jest wykonywanie fotografii produktowej.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *