Jak działa kalkulator OC?

Kalkulator ubezpieczeń OC to bardzo proste, a jednocześnie niezwykle funkcjonalne i przydatne narzędzie, które pozwoli nam samodzielnie obliczyć wysokość składki na obowiązkowe ubezpieczenie, a także, jeśli zechcemy na dobrowolne ubezpieczenie typu AC.

Jak działa kalkulator OC?

Kalkulator ubezpieczenia OC możemy dziś znaleźć praktycznie wszędzie. Udostępniają go serwisy tematyczne, zajmujące się ubezpieczeniami samochodowymi, a także same towarzystwa ubezpieczeniowe, które zainteresowane są tym, aby jak najwięcej polis zawrzeć za pośrednictwem nowoczesnych środków komunikacji, takich jak Internet. Wystawienie takiej polisy i koszty pracownika, są w tym wydaniu bowiem najniższe. Otwierając sam kalkulator, musimy być przygotowani na podanie wszelkich danych osobowych, a także informacji związanych z pojazdem, który chcemy ubezpieczyć. System zażąda od nas tych danych, które mają wpływ na wysokość składki. W przypadku osoby, która jest właścicielem pojazdu, znaczenie ma wiek oraz to jak długo dana osoba ma prawo jazdy. Im jesteśmy młodsi, a jednocześnie bardziej niedoświadczeni jako kierowca, tym niestety wyższą składkę przyjdzie nam zapłacić. Statystycznie bowiem, to właśnie młodzi kierowcy z krótkim stażem, powodują najwięcej wypadków i tym samym towarzystwo ubezpieczeniowe, zabezpiecza się przed dokładaniem do naszej polisy. Znaczenie ma też miejsce naszego zamieszkania. Jeśli jesteśmy zameldowani w mieście, gdzie jest dużo samochodów, a tym samym więcej wypadków, to stawka polisy będzie wyższa, niż w przypadku wsi lub małych miasteczek.

Kwestia pojazdu

Ważne są też dane dotyczące pojazdu, który ma podlegać ubezpieczeniu. Chodzi o jego markę, rok produkcji, przebieg oraz pojemność silnika. Marka jest ważna o tyle, że istnieją samochody, które częściej niż inne uczestniczą w wypadkach drogowych. Jeśli zatem jesteśmy właścicielem jednego z nich, to niestety musimy zapłacić więcej. Im samochód jest starszy i ma większy przebieg, tym bardziej statystycznie narażony jest na awarie lub wypadek. To niestety także oznacza dla nas wyższą składkę.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *