Nie tylko dłonie

Mówi się, że dłonie są naszą wizytówką, w związku z czym powinny być zawsze zadbane. Niewiele miejsca w codziennej pielęgnacji jednak poświęca się stopom, a niesłusznie, są one bowiem niemniej ważne. O ile w miesiącach letnich – kiedy przez większość czasu eksponujemy nasze stopy w sandałach lub boso na plaży – staramy się o nie dbać, o tyle w okresie zimowym często o nich zapominamy. O stopy jednak, podobnie jak o figurę, powinno się dbać cały rok. Dla zdrowia i urody.

Jak dbać o stopy?

Prawidłowa pielęgnacja stóp powinna sprawić, że będą one przede wszystkim gładkie, a więc pozbawione wszelkich zrogowaceń czy np. odcisków. Zacząć pielęgnację powinnyśmy jednak nie od wizyty w salonie kosmetycznym czy drogerii, a przede wszystkim od doboru odpowiedniego obuwia, które dostosowane będzie do naszego trybu życia. Inne obuwie powinnyśmy wybrać na spacer, po inne sięgnąć, gdy idziemy pobiegać, a na jeszcze inne zdecydować się, gdy idziemy do pracy. Po męczącym dniu warto zafundować sobie moczenie stóp z dodatkiem soli zmiękczających. Tu także nie należy przesadzać: ani z długością takiego zabiegu, ani z temperaturą wody, a już absolutnie nie możemy szorować naszych stóp zbyt mocno pumeksem czy tarką. Pamiętajmy, że skóra naszych stóp jest bardzo delikatna i w obejściu z nią powinnyśmy być subtelne. Najlepiej sięgnąć po sprawdzony peeling, a zaraz po wyjęciu stóp z miski – dokładnie je wytrzeć. Zapobiegnie to ewentualnemu ryzyku grzybicy. Pamiętajmy także o klapkach, gdy jesteśmy na basenie bądź kąpiemy się pod hotelowym prysznicem. Lepiej dmuchać na zimne, ponieważ o zakażenie grzybicą nietrudno, a leczenie czasem bywa i długotrwałe, i kosztowne.

Kiedy wybrać salon kosmetyczny?

Większość zabiegów dla naszych stóp jesteśmy w stanie wykonać same, w czterech ścianach. Istnieją jednak takie, które lepiej przekazać specjalistom – jest to np. pedicure, który co prawda nie jest niemożliwy do samodzielnego wykonania, jednak czasem ciężko jest wykonać go precyzyjnie i zwyczajnie wygodniej jest skorzystać z usług kosmetycznych. Wybierając salon nie kierujmy się tylko ładną nazwą czy zachęcającym wnętrzem (choć często nawet to mówi nieco o samym salonie), ale przede wszystkim odpowiednimi rekomendacjami. Nie zapominajmy o naszych stopach!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *