Niełatwy wybór pierścionka na zaręczyny

Wybór pierścionka zaręczynowego nie należy do najłatwiejszych decyzji. W końcu to biżuteria, którą wybranka powinna nosić do końca życia. Pierścionek ten musi więc świetnie się prezentować i charakteryzować się naprawdę dobrą trwałością? Jaki kruszec będzie najlepszy do tego typu biżuterii? Na co jeszcze warto zwrócić uwagę podczas wyboru?

Czy złoto to konieczność?

Niełatwy wybór pierścionka na zaręczynyPierścionki zaręczynowe złote cieszą się zdecydowanie największą popularnością. Złoto to w końcu symbol niezniszczalności, nieśmiertelności, chwały i doskonałości. Kruszec ten charakteryzuje się również trwałością, co w przypadku pierścionka zaręczynowego jest bardzo istotne. Złoto idealnie pasuje do powagi sytuacji, jaką są zaręczyny. W sklepach znaleźć można kilka kolorów pierścionków – z różowego, żółtego lub białego złota. Najpopularniejsze i tradycyjne to oczywiście złoto żółte, ale jeśli mamy taką możliwość dobrze kierować się preferencjami ukochanej. Może zdarzyć się tak, że partnerka ma uczulenie na złoto. Wówczas można zdecydować się na droższą platynę lub tańsze srebro, które jednak nie jest uważane za zbyt dobry materiał na pierścionki zaręczynowe.

Wybór rozmiaru

Wybór rozmiaru pierścionka zaręczynowego to nie lada wyzwanie. Najlepiej jeśli partnerka nosi pierścionki na palcu serdecznym, na którym ma znaleźć się pierścionek zaręczynowy. Wówczas wystarczy „wypożyczyć” pierścionek na czas zakupów i zabrać go ze sobą do jubilera. Jeśli nie można podpytać rodzinę, która np. kupowała jej wcześniej jakiś pierścionek.

Jaki kamień?

Wybór kamienia to równie istotna sprawa co wybór kruszcu. Choć w filmach najczęściej można spotkać pierścionki zaręczynowe złote z brylantem, w rzeczywistości mało kogo stać na taki wydatek. Na szczęście istnieje wiele szlachetnych, pięknych kamieni, które świetnie pasują do złota i okoliczności. Jednym z nich jest szafir w pięknym bławatkowym kolorze. Świetnie pasuje do blondynek i pań o rudych włosach, które w szafirowej biżuterii wyglądają elegancko i szlachetnie. Popularny jest również czerwony rubin, który wraz z szafirem jest najtwardszym minerałem zaraz po diamencie. Rubin symbolizuje energię, dynamizm i pewność siebie. Pięknym kamieniem jest topaz występujący w kilku odcieniach: błękitnym, niebiesko – zielonym, fioletowym, różowym i pomarańczowym. Topaz symbolizuje długowieczność, pomaga w realizacji marzeń i jest idealny dla nowoczesnych kobiet. Ametyst w odcieniach fioletu jest zaś kamieniem, który świetnie pasuje do brunetek o jasnej cerze. Łagodzi stres oraz uwalnia od negatywnych myśli, problemów i zmęczenia. Dla rudych i blondynek bardzo dobry będzie szmaragd o intensywnie zielonym kolorze. Kamień ten idealnie pasuje do pierścionka zaręczynowego, ponieważ uważa się, że cementuje on miłość. Wprowadza harmonię i pomaga utrzymywać dobre relacje.

Jaki fason będzie najlepszy?

Nie tylko sam materiał i kamień są istotne, ale również kształt pierścionka. Najlepiej zwrócić uwagę na to jakie pierścionki najczęściej nosi wybranka. Najbardziej klasyczny pierścionek z centralnie umieszczonym kamieniem w szatonowej oprawie z 4 lub 6 „łapkami” sprawdza się zawsze. Jeśli mamy pewność, że partnerka woli większą i bardziej zdobną biżuterię możemy postawić na nieco oryginalniejszy fason. Jednak i tutaj warto uważać, by nie przesadzić i najlepiej sugerować się noszoną dotychczas biżuterią.

Pierścionki zaręczynowe złote z brylantem nie są koniecznością. To spory wydatek, na który nie warto brać kredytu. Lepiej dopasować pierścionek do swoich możliwości finansowych i oczywiście gustu ukochanej.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *