Szczotkowanie włosów: podstawowy zabieg pielęgnacyjny

Szczotkowanie włosów: podstawowy zabieg pielęgnacyjny

Wspaniała burza włosów to marzenie wielu kobiet. Każde włosy mogą wyglądać pięknie, gdy będą nie tylko dobrze ostrzyżone, ale także wypielęgnowane. Do mycia włosów należy używać odpowiednio dobranego szamponu, a po umyciu nakładać odżywkę. Przed spłukaniem odżywki włosy należy rozczesać, zaczynając od końcówek i posuwając się stopniowo ku górze. Przyborami, którymi najłatwiej jest rozczesać włosy bez szarpania pasm są szczotki do rozczesywania. Czytaj dalej „Szczotkowanie włosów: podstawowy zabieg pielęgnacyjny”

Proweniencja pizzy

Proweniencja pizzy

W polskich realiach pojawiła się powszechnie we wczesnych latach dziewięćdziesiątych. Dziś prawie w każdym mieście znajduję się przynajmniej jedna restauracja, gdzie podawana jest tradycyjna włoska pizza. Kraków, Wrocław czy Lublin – w każdym większym mieście możemy napawać się smakiem tej niezwykłej potrawy. Czytaj dalej „Proweniencja pizzy”

Motywowanie poprzez darowanie

Motywowanie poprzez darowanie

Sposobów na nagrodzenie pracowników nie jest mało. Doświadczenie podpowiada jednak, że przynajmniej niektóre mogą zostać odebrane w sposób, który budzi niezadowolenie. Jak zatem wysłać zatrudnionym sygnał świadczący o tym, że doceniamy ich pracę, a jednocześnie zminimalizować ryzyko ewentualnych nieprzychylnych reakcji? Jednym z najlepszych metod jest ta, która przewiduje wręczenie rozwiązania takiego, jak bon podarunkowy Edenred. Czytaj dalej „Motywowanie poprzez darowanie”

Najbardziej powszechne mity na temat pizzy

Najbardziej powszechne mity na temat pizzy

Pizza to jedno z najbardziej znanych włoskich dań – nic więc dziwnego, iż mieszkańcy słonecznej Italii zajadają się nią niemal codziennie. Jednak popularność tego przepysznego placka z dodatkami już wiele lat temu przekroczyła granice Półwyspu Apenińskiego. Dzisiaj każdego roku sprzedaje się 5 miliardów kawałków tego dania. Takie liczby robią wrażenie. Jednak wokół pizzy narosło wiele mitów – i to często bardzo nieprawdziwych. Czas na ich obalenie. Czytaj dalej „Najbardziej powszechne mity na temat pizzy”