Sejfy do biura i domu.

Sejfy na klucze są przydatne zarówno w rodzinnej małej firmie, jak i dużym przedsiębiorstwie. Przydadzą się także w domu, celem przechowywania prywatnych oszczędności czy nawet biżuterii. Zanim jednak wybierzemy się na zakupy, musimy dokładnie określić jaki sejf jest nam potrzebny.

Przede wszystkim, warto zastanowić się, jak dużego sejfu potrzebujemy. Związane jest to bezpośrednio z cennymi przedmiotami, jakie zamierzamy w nim trzymać. Jeśli planujemy przechować pieniądze czy dokumenty, to wystarczy nam sejf niewielkich rozmiarów, jednak jeśli schować chcemy przedmiot o większych gabarytach, to wtedy potrzebna już będzie solidna szafa pancerna. Same sejfy dzielą się pod kątem miejsca montażu. Wyróżniamy tu sejfy wolnostojące. Są one zazwyczaj niewielkich rozmiarów, o małej masie, montowane do podłoża. W innym przypadku złodziej mógłby je po prostu wynieść. Z kolei w szafach montowane są sejfy meblowe. Ścienne sejfy zaś instalowane są w ukrytym miejscu w szafie. Osobną kategorią sejfów są te ognioodporne. Ich cechą charakterystyczną jest to, że wytrzymują działanie ognia nawet do sześćdziesięciu minut. Są bardzo trwałe i przechowywać można w nich pieniądze i ważne dokumenty.

Sam sejf należy zainstalować w miejscu, które nie będzie widoczne dla osób niepowołanych, a jednocześnie zapewniającym swobodny dostęp domownikom. Co więcej, wybrane miejsce musi być wytrzymałe i trwałe, aby utrzymać ciężar sejfu. Ważne, by nie montować go w miejscach, w których istnieje ryzyko zalania lub zagrożenia powodzią. Jeżeli decydujemy się na zainstalowanie sejfu w ścianie, to musimy to zrobić zgodnie z zaleceniami producenta i najlepiej przy uwzględnieniu opinii specjalisty od budowania domów. Musimy też pamiętać, że wybrana przez nas powierzchnia powinna być odpowiednio gruba, a z pewnością nie cieńsza niż głębokość naszego sejfu. Doskonałym wyborem jest określenie swoich preferencji przy zakupie i zdecydowanie się na wynajęcie profesjonalnej ekipy, która ma doświadczenie w instalowaniu tego typu urządzeń.

Więcej na https://www.saffort.pl/sejfy-na-klucze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *