Sypialnia, czyli prywatna przestrzeń

Trudno wyobrazić sobie bardziej prywatną przestrzeń w mieszkaniu, niż sypialnia. Zwykle na podstawie jej wyglądu można ocenić, co lubią mieszkańcy, co ich interesuje, jak wypoczywają i w jakim otoczeniu czują się dobrze. Sypialnie nie opierają się jednak trendom, zmiennym wraz z czasem.

Rządzący do tej pory minimalizm nieco ustępuje pola, dlatego warto dowiedzieć się, co nowego słychać w trendach wnętrzarskich. Jak powinna wyglądać modna sypialnia w roku 2017? Jakie wybrać meble, dodatki, kolory na ścianach?

Przełamanie minimalizmu

Minimalistyczne formy powoli tracą swoją surowość, choć ciągle jeszcze są mocno obecne w sypialniach. Kolory na ścianach pojawiają się nieśmiało – w modzie są beże, delikatne kawy z mlekiem, szarości i brudny róż. Nie ma już jednak białych, sterylnych ścian i sufitów bez wyrazistych akcentów. Na meblach pojawiają się kolorowe, miękkie i pikowane obicia, meble zyskują ciekawszy kształt. W miejsce prostych narzut pojawiają się puchate lub wielokolorowe.

Faktury na ścianach

Minimalistyczne ściany były gładkie, stanowiły możliwie najsubtelniejsze tło dla również niezbyt wyrazistego pierwszego planu. Dlatego teraz na ścianach pojawiają się faktury. Bardzo modne są wypukłe płytki ceramiczne, także matowe. Można również postawić na kompromis – gładką ścianę pomalować tak, by wyglądała, jakby spod farby wyzierał szary tynk. Ten lekko industrialny trend tworzy pole do bardzo ciekawych aranżacji.

Meble pikowane i tapicerowane

Modna sypialnia nie obejdzie się też bez tapicerowanych mebli. Trend ten nie ogranicza się już, jak dawniej, jedynie do siedzisk, kanap, foteli. Także ustawiona w sypialni komoda może być pokryta tapicerką, najlepiej wyrazistą i pikowaną, w pudrowych odcieniach. Modne łóżka mają z kolei miękkie, wysokie zagłówki, które pozwalają opierać się wygodnie podczas siedzenia na łóżku, na przykład z książką lub czasopismem przed snem. Meble sypialniane nabierają też okrąglejszych, łagodnych kształtów, znikają ostre krawędzie i spartańskie, surowe, geometryczne formy minimalizmu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *